Wskocz do własnego jacuzzi w ogrodzie...

że również sauny można podzielić na kilka rodzai. Można wyróżnić cztery podstawowe typy saun ? suchą, mokrą, parową oraz na podczerwień. Każdą z nich charakteryzuje coś innego oraz każda jest polecana dla innej grupy ludzi. Sauna

Wskocz do własnego jacuzzi w ogrodzie... jacuzzi ogrodowe

Rodzaje saun


Nikogo nie dziwi to, że są różne rodzaje rowerów (górski, miejski), łyżew (figurowe, hokejowe) czy basenów ogrodowych (dmuchany, na stelażu). Nie powinno więc też dziwić, że również sauny można podzielić na kilka rodzai. Można wyróżnić cztery podstawowe typy saun ? suchą, mokrą, parową oraz na podczerwień. Każdą z nich charakteryzuje coś innego oraz każda jest polecana dla innej grupy ludzi. Sauna sucha, inaczej fińska, ma wilgotność od 5 do 10%, a temperatury w środku osiągają 90 stopni. Natomiast łaźnia rzymska, czyli sauna parowa, ma bardzo dużą wilgotność, aż do 65%, a temperatura sięga 65 stopni. Z kolei sauna mokra ma niższą wilgotność niż parowa, ale ma wyższą temperaturę ? ok. 80 stopni. W ostatnim wyróżnianym typie, czyli w saunie na podczerwień, skóra nie ma kontaktu z rozgrzanym powietrzem, ale z promieniami.


Z jakich materiałów powinna być wykonana balia ogrodowa?


Większość balii ogrodowych wyglądem przypominają walec, mogą być wyższe lub niższe, w zależności od modelu. Są przeznaczone do korzystania na zewnątrz budynku. Średnica balii kąpielowych może być różna, ale zazwyczaj mieści się w przedziale od 1,5 metra do nawet 2,5. Balie ogrodowe najczęściej wykonuje się z wysokiej jakości drewna, które jest odporne na wysokie oraz niskie temperatury. Do konstrukcji balii kąpielowych używa się świerku syberyjskiego lub termodrewna. Mogą być jednak wykonane z innych materiałów, takich jak włókno szklane czy polipropylen. Ważną częścią takich balii jest piecyk, często opalany na drewno, który podgrzewa wodę. Może on być zamontowany wewnątrz, jak i na zewnątrz konstrukcji.


Różnice między sauną parową, a suchą


Istnieją różne rodzaje saun, a każda z nich jest rekomendowana dla innych osób. Najczęściej wybieranymi typami saun są parowa oraz sucha. W saunie suchej, inaczej zwanej fińską, temperatura potrafi osiągać wartość do 100 stopni Celsjusza, przy stosunkowo niewielkiej wilgotności powietrza, która powinna wynosić od 5 do 10%. W odróżnieniu od sauny suchej w saunie parowej, zwaną także łaźnią rzymską, temperatura nie jest aż tak wysoka, bo osiąga ledwie wartość 50-60 stopni. Wilgotność w łaźni rzymskiej jest jednak znacząco wyższa, niż w saunie fińskiej, bo sięga nawet do 60%. Łaźnia rzymska jest szczególnie polecana dla osób zaczynających swoją przygodę z sauną, może być dodatkowo łączona z aromaterapią. Obydwa rodzaje saun poprawiają samopoczucie i mają właściwości prozdrowotne.



© 2019 http://informator.starachowice.pl/