Taksi, a inne środki komunikacji

giwany przez specjalistów w zakresie kontaktów z osobami niepełnosprawnymi. Dzięki temu osoby niepełnosprawne mogą czuć się bardzo dobrze w czasie całej drogi i siedzieć bardzo wygodnie oraz spokojnie. Jednocześnie przewóz osó

Taksi, a inne środki komunikacji

Obsługa przewozu osób niepełnosprawnych

Przewóz osób niepełnosprawnych wykonywany jest na zasadach przewozu specjalistycznego. Taki przewóz musi zostać bardzo dobrze przygotowany i obsługiwany przez specjalistów w zakresie kontaktów z osobami niepełnosprawnymi. Dzięki temu osoby niepełnosprawne mogą czuć się bardzo dobrze w czasie całej drogi i siedzieć bardzo wygodnie oraz spokojnie.

Jednocześnie przewóz osób niepełnosprawnych musi być bardzo dobrze zabezpieczony zwłaszcza pod względem tego, żeby osoby niepełnosprawne w razie ostrego hamowania pozostawały dobrze przypięte i nie musiały martwić się o to, czy uda im się utrzymać równowagę. Dzięki temu nie muszą bać się podróżowania i bardzo czekają na to, kiedy kolejny raz będą mogły gdzieś się przejechać.


Wikipedia o kierowcy

Kierowców, którzy pobierają pensje kierując autami przewożącymi ważne osoby określa się szoferami. Słowo szofer wywodzi się od francuskiego terminu chauffeur (pol. palacz)1, ponieważ pierwsze pojazdy (w tym ich kolejowe i morskie odpowiedniki, tj. parowce, parostatki itp.) napędzane były silnikami parowymi wymagającymi obsługi palacza. W węższym znaczeniu szoferem można określić kierowcę zatrudnionego do prowadzenia samochodów luksusowych (duże sedany lub limuzyny). Szofer może być zaliczany do tzw. służby domowej.

Źródło: Kierowców, którzy pobierają pensje kierując autami przewożącymi ważne osoby określa się szoferami. Słowo szofer wywodzi się od francuskiego terminu chauffeur (pol. palacz)1, ponieważ pierwsze pojazdy (w tym ich kolejowe i morskie odpowiedniki, tj. parowce, parostatki itp.) napędzane były silnikami parowymi wymagającymi obsługi palacza. W węższym znaczeniu szoferem można określić kierowcę zatrudnionego do prowadzenia samochodów luksusowych (duże sedany lub limuzyny). Szofer może być zaliczany do tzw. służby domowej.


Wikipedia o kierującym

Kierujący ? w Polsce osoba, która kieruje pojazdem lub zespołem pojazdów, a także osoba, która prowadzi kolumnę pieszych, jedzie wierzchem albo pędzi zwierzęta pojedynczo lub w stadzie1.

Pojęcie kierującego reguluje art. 2 ustawy Prawo o ruchu drogowym, natomiast wymagania stawiane wobec kierujących pojazdami, zasady uzyskiwania uprawnień do kierowania pojazdami, cofania tych uprawnień oraz zatrzymywania dokumentów stwierdzających posiadanie tych uprawnień określa ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami (Dz. U. z 2016 r. poz. 627).

Źródło:



© 2019 http://informator.starachowice.pl/